Tersleyen Tshirtler

Geçen gün süpermarketten evime giden iki dakikalık yol üzerinde tshirt'ler tarafından terslendim desem? Evet, Tshirt. Belki canı kanı yok ama kelimeleriyle acıtıyor. Önce bir tane "anti-you" geçti. Arkasından "I don't give a duck" ve son olarak "never

anti you tshirt

Geçen gün süpermarketten evime giden iki dakikalık yol üzerinde tshirt’ler tarafından terslendim desem? Evet, Tshirt. Belki canı kanı yok ama kelimeleriyle acıtıyor.

negative slogan tshirts 2

Önce bir tane “anti-you” geçti. Arkasından “I don’t give a duck” ve son olarak “never mind”. Sonra neden böyle diye düşündüm eve gelip. Ergen ruh halinde gezen tshirtler neden bu kadar revaçta? Eski, bildik “don’t worry, be happy”nin nesi kötü? French Connection markası “fcuk” diye bir seri çıkarmıştı da bu kelime benzerliği bizi ne eğlendirmişti. “Ehe ehe” diye gülmüştük diş tellerimizin arasından.

negative slogan tshirts 3

Şimdi tüm tshirtler negatif, her an sinirlenip bağıracak kadar gergin ve umursamaz bir taraftan. Bu tavır nereden geliyor? Neden bu kadar bıkkınlar, neden hep kahveye ihtiyaç duyuyorlar ya da cumartesi ile pazar arasında başka bir güne daha? Neden orta parmak gösteriyorlar?

negative slogan tshirts 7

Bir de neden tüm duygu ve düşüncelerimizi üzerimizdeki kelimelerle ifade etme uğraşındayız? Evet, “artık kimse yazı okumuyor şekerim” dediğinizde haklısınız belki. Bu nedenle tek fotoğraf karesi içinde tüm cool ve umursamaz tavrı göstermeye yönelik bir çaba olabilir bu. Öyleyse resim altı bile okunmuyor yani artık. Zaten o zaman vay bu kadar yazarın haline vay.

negative slogan tshirts 1

negative slogan tshirts 6

Fakat biraz da karşıdakine verilen mesaj hesaba katılsa aslında. Çünkü şahsen ben üzerinde “anti-you” yazan birinden çekinirim. Düşünsenize yol bile sorsanız kim bilir ne diyecek. Belki de tshirt fobimi aşıp yine de yolu sorsam süper güleryüzlü, yardımsever biri çıkacak. Peki o zaman içinde saklanan büyük bir öfke mi var acaba?

çağla bingöl

negative slogan tshirts 4