Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Geçen gün bir arkadaşımla beyaz gömlek lekeleri üzerine konuşuyorduk. Çünkü güzel ütülenmiş, mis gibi bir beyaz gömlek giydiğinizde hem kendinizi çok beğenirsiniz hem de gün boyu başına bir şey gelir mi korkusu ile yaşarsınız ya

kırmızı ruj lekesi

Geçen gün bir arkadaşımla beyaz gömlek lekeleri üzerine konuşuyorduk. Çünkü güzel ütülenmiş, mis gibi bir beyaz gömlek giydiğinizde hem kendinizi çok beğenirsiniz hem de gün boyu başına bir şey gelir mi korkusu ile yaşarsınız ya işte öyle bir an için alabileceğim tüm tüyolara hazırımdır, her zaman.

Arkadaşıma göre birçok lekenin hakkından karbonat geliyormuş ki hiç şaşırmadınız değil mi? Hatta öyle olmasa şaşırırdınız çünkü karbonat son senelerde tekrar değeri anlaşılmış bir süper güç adeta. Şu videodan hatırlasınız kendisini.

obama kırmızı ruj lekesi

Diğer bir Süper güç Obama. Onun bile başına gelebiliyor gördüğünüz gibi…

Ama bu sefer konumuz beyaz gömlek ile bir araya gelen ruj lekesi. İlla skandal bir öpücük izi olmasına gerek yok. Zaten artık öylesine klişe bir hatayı da hiçbir erkek yapmıyordur herhalde. Benim bahsettiğim leke mesela son anda üzerinizi değiştirmeye çalışırken olan, yüzünüzden saçınızı çekmeye çalışırken olan ya da toplantıya gelen o sersem kızın sizi selamlarken bıraktığı (hepsini yaşadım. Ben bu hayatta çok şey yaşadım.) Hapşururken olanı anlatmış mıydım?

Gün boyu acısını çekebilirsiniz. Hatta gitti, bitti gömlek diye düşünebilirsiniz ya da çok sevdiğiniz yazarınız Çağla’nın sözüne kulak verebilirsiniz. Yapmanız gereken leke olan yerin önce biraz kurumasını beklemek. Çünkü rujların yağlı, pastelimsi bir alt bazı olduğu için daha da bulaştırmak istemezsiniz. Sonra o bölgeye biraz saç spreyi sıkın. Gönlünüz hangisini isterse olabilir. İster Hobby ister Bumble&Bumble. Şimdi bir 5 dakika kadar sabırla bekliyoruz. O sırada süreci sorgulayacaksınız biliyorum. Hiç çıkacakmış gibi durmayacak ama siz yine de saç spreyinin katılaşmasını bekleyin. Zaten artık geri dönmek için çok geç. Şimdi biraz sabun ve su ile (az ama) leke yerini ovun ve durulayın.

Yenilenmiş bir gömleğe merhaba deyin!

Merhaba!

çağla bingöl