Anne Hathaway Kiminle Evliymiş?

Ofiste, evde, yolda sıkılınca hangi sitelerde dolaşıyorsunuz? Buzzfeed? 9Gag? Bored Panda? TMZ?Zaytung? Cezmi Kalorifer? (tamam cezmi kalorifer aramızda kalsın). Ben böyle bir sıkıntı anında Buzzfeed'de yakaladığım bir haberi sizinle paylaşmazsam olmaz.  Bazen kendi adınızı google'ladığınız ve

anne hathaway

Ofiste, evde, yolda sıkılınca hangi sitelerde dolaşıyorsunuz? Buzzfeed? 9Gag? Bored Panda? TMZ?Zaytung? Cezmi Kalorifer? (tamam cezmi kalorifer aramızda kalsın). Ben böyle bir sıkıntı anında Buzzfeed’de yakaladığım bir haberi sizinle paylaşmazsam olmaz. 

Bazen kendi adınızı google’ladığınız ve fotoğraflarınıza baktığınız oluyor mu? Bu sırada kendi adınızın altında çok alakasız fotoğraflar da görüp şaşırmışsınızdır kesin. Ben bir keresinde kendi imajlarımın arasına karışmış kırmızı soğanlı çöp şiş ciğer gördüğüme yemin edebilirim.

İşte Anne Hathaway de böyle ama bunun daha büyüğü bir şaşkınlığı Shakespeare’in karısı olarak google arama sonuçlarında çıkınca yaşamıştır. Geçtiğimiz gün Buzzfeed’de yayınlanan bir haberde, İngiliz edebiyatının efsane ismi William Shakespeare’in karısının adı da Anne Hathaway olduğu için Google’da karısı olarak ünlü Hollywood yıldızının fotoğrafının yer aldığı haberi vardı.

sub-buzz-32109-1499975139-1

Tabii Shakespeare ile evli olunca oğlu da otomatik olarak Hamnet Shakespeare, kayın annesi Mary, babası da John Shakespeare olmuş. Ayrıca Susan isminde de bir kızı…

Ayrıca tercih edilen fotoğraf da oldukça konuya uygun. İçi dışı bir.

anne hathaway hamile

Anne Hathaway’in Hamnet Shakespeare’e hamilelik günlerinden bir anı…

Konu Shakespeare kadar ünlü biri hakkında değil de (ya da Anne Hathaway tabii) daha az tanıdığımız, coğu zaman “tabii ki bilirim” diye bol keseden salladığımız bir yazar hakkında olsaydı ne olacaktı? Öylece geleceğe doğru kodlanıp gidecekti belki.

Düşünsenize şu an tarihteki en basit konular hakkında bile ne kadar kafa karıştırıcı haber var. Bir de bugünün haberlerinin hızını düşünün ve bunların içinden her gün büyük bir bölümünün yalanlandığını da hesaba katın.

Kısacası bugün birkaç hacker kafa kafaya verse tarihsel bilgi birikimimizi kolayca riske atabilirler. Sonrasında herkes istediği gerçeğe inanır artık, rahat kafa…

çağla bingöl