En İyi Güneşsiz Bronzluk Hileleri

Temmuz ayına girdik ama hala tatile gidemediniz mi? Tatil sizin için eğlenceli anlardan, dinlenmekten, yaz aşklarından daha çok bronz bir tene kavuşmak anlamına mı geliyor? Biliyoruz her şey fıstık gibi bronzlaşmış bir tende çok daha

otobronzan dosyası

Temmuz ayına girdik ama hala tatile gidemediniz mi? Tatil sizin için eğlenceli anlardan, dinlenmekten, yaz aşklarından daha çok bronz bir tene kavuşmak anlamına mı geliyor? Biliyoruz her şey fıstık gibi bronzlaşmış bir tende çok daha güzel duruyor. Ama bronzlaşmam lazım diye ilk fırsatta solaryumculara koşmayın lütfen. Çünkü ne kadar zararlı olduğunu artık sağır sultan bile biliyor.

Düşünsenize yanmak dediğimiz şey aslında güneşin tehlikeli ışınlarından zarar gören hücrenizin kararıp kendini öldürerek çevresindeki sağlıklı hücreleri etkilememeye çalışmasından ibaret. Üzüldünüz değil mi şimdi fedakar hücrelerinize. Sizin sağlığınız için canlarına kıymalarına? Bundan sonra koruyucuları yanınızdan eksik etmeyecek ve solaryuma asla diyeceksiniz değil mi?

Peki nasıl o yukarıda adı geçen fıstık bronza döneceğim diye sorarsanız kozmetik dünyası bunun çözümünü yıllar önce buldu aslında. Sadece biraz daha gelişmeye ihtiyacı vardı. İsmi de otobronzan ya da self tan veya güneşsiz bronzlaştırıcı olarak anılan segment. Şimdiki (bazı) formüller bulaşmıyor, nemden ve ısıdan etkilenmiyor, eskisi kadar keskin kokmuyor.

İşte size o formüller!

avene otobronzan krem

Avene Moisturizing Self-tanning Silky Gel: İnce jel yapıdaki bu ürün cilde kolayca nüfuz ediyor ve yağlanmaya neden olmuyor. Bir saat içerisinde etkisini gösteriyor ve 2-3 yıkamaya kadar tende kalıyor.

vita liberta phenomenal self tanner

Vita Liberta Phenomenal Self Tanner: Güneşsiz bronzluk kategorisinin popüler markalarından Vita Liberta’nın köpük kıvamındaki bu ürünü, dalgalanmalara neden olmadan homojen bir uygulama kolaylığı sağlıyor. Birkaç tonu ile farklı koyuluklardaki ciltlerde doğal sonuç sağlıyor.

guerlain terracotta sun serum

Guerlain Terracotta Sun Serum: Konu bronzluk olur da içinde Guerlain Terracotta olmaz mı? Serinin serum yapıdaki bu ürünün birkaç damlasını yüz ve vücut nemlendiricinize karıştırarak uygulayabiliyorsunuz.

st tropez self tan mousse

St. Tropez Classic Bronzing Mousse: Adından da anlaşıldığı gibi Fransız Rivierası’nın ikonik tatil merkezlerinden St. Tropez’de bir hafta (minimum) kalmış gibi bir bronzluk vaat eden bu köpük yapıdaki ürün aynı zamanda kalıcılık konusunda da iddialı. 2-3 hafta arasında sizinle kalmaya söz veriyor.

Otobronzan ürünleri uygunlarken dikkat etmeniz gereken konuların başında; öncesinde hafif de olsa kese, peeling, scrub gibi bir uygulama ile ciltteki ölü hücrelerden ve pürüzlerden kurtulmak geliyor. Sürerken eşit yaydığınıza emin olun ve uygulama sonrasında gecikmeden ellerinizi (özellikle tırmaklarınızı) sıcak su ve sabunla arındırın.

troppodonna