Tatil İçin 5 Adımda En Pratik Saç Bakımı

Yazın tatilde her şey pespembe, günlük güneşlik, eğlenceli, romantik (-buraya beğendiğiniz tüm sıfatları ekleyebilirsiniz-) ama döndüğünüz zaman kuaförünüz sizi bıraktığınız yerde bekliyor olacak. Ağzından şuna benzer cümleler dökülecek: " Saçlarınız ne kadar kurumuş, hiç bakım

yaz saç bakımı

Yazın tatilde her şey pespembe, günlük güneşlik, eğlenceli, romantik (-buraya beğendiğiniz tüm sıfatları ekleyebilirsiniz-) ama döndüğünüz zaman kuaförünüz sizi bıraktığınız yerde bekliyor olacak. Ağzından şuna benzer cümleler dökülecek: ” Saçlarınız ne kadar kurumuş, hiç bakım yapmadınız mı? Valla bu uçları nasıl toparlarız bilemiyorum. Sanırım o güneşte çok güzel açılmış kısımları kesmek zorunda kalacağız.”

İşte böyle bir durumda kalmamak, yazın doğal olarak edindiğiniz highlight’ları korumak, kısacası saçınızı  korumaya almak için size 5 adımda pratik bir bakım kılavuzu hazırladık.

şapka rafya

1.Şapkasız Çıkmayın: Bir anda burası MFÖ ve 90’lar koktu belki ama şapka, yaz güneşinin zararlarından korunmak için en basit ve etkili silahlarınızdan biri. İsterseniz erkek arkadaşınızın takım logolu kasketini ödünç alın, isterseniz geniş siperleri olan rafya bir model tercih edin. Bir de saçınızı tepeden topuz yapmayın. Çünkü kıvırdığınız ve tam tepede toplandığınız saç güneşi direkt kendine çeker ve yanar. Bu yanık kısımlar saçınızı açtığınızda tam da yüzünüzün çevresinde bir zombi saç kümesi olarak yüzünüzü çevreler.

kerastase-cc-creme

2.Güneş Koruyucu Kullanın: Teknoloji çok gelişti biliyorsunuz. Ondan en iyi şekilde faydalanmak da bizim elimizde. Saç kozmetiğinde en iyi buluşlardan biri de UV filtreli saç koruyucuları. Kerastase CC Creme, adı üzerinde yüzünüze kullandığınız CC’ler gibi parlatıyor, nemini tazeliyor ve saçın üzerinde güneşten, klordan, tuzlu sudan koyuyan bir bariyer oluşturuyor.

3.Islakken Saçınızı Taramayın: Saçınız ıslakken hasarlara daha açık hale gelir çünkü gözenekleri açılır. Hatta bu nedenle saça ürünler daha iyi nüfuz etsin diye ıslakken kullanmaları önerilir çoğu zaman. Ama tarak ile dolaşmış uçları açmaya zorlarken saçlarınızı kopartır, kırarsınız. Bu nedenle tarak yerine parmaklarınızı kullanın. Eğer uçları çok dolaşıyorsa taramayı kolaylaştıran “Detangle” ya da  “Leave-In treatment” spreyleri deneyebilirsiniz. Durulanmayan bu saç kremleri oldukça pratik.

Garage hair serum cropped

4.Saç Maskesi Uygulayın: Plajdan geldiniz; tüm günün, güneşin, denizin yorgunluğu üzerinizde. Kendinize ve saçlarınıza dinlenmesi için biraz zaman tanıyın. Bu sırada da saçınıza kaybettiği enerjiyi geri kazanması için maske uygulayın. Garage Organics Hair Serum doğal bitkilerden gelen enerji deposu formülü ile saçınızı besliyor, yumuşatıyor ve parlatıyor. Kuru saça uygulayıp duştan önce 10 dakika kadar beklemeniz yeterli.

5.Kafa Derinizi Koruyun: Saç kökleriniz kafa derinize gömülü yani toprağa ekilmiş çiçekler gibi gücünü oradan alıyor. Çok da hassas olduğu için vücudunuzu güneşten koruduğunuz gibi kafa derinizi de korumalısınız. Şapka burada da devreye giriyor. Ama bir de saç ayrımınıza koruma amaçlı kulak çubuğu yardımı ile biraz güneş koruyucu krem ulaştırabilirsiniz.

troppodonna