Denediğim En Derin Misel Su: Gülsha

Şu ara ülkemizdeki genel güllaç eğilimi bizim ofiste de kendini "cilt bakımında gül devri" olarak gösterdi. Bunun nedeni de çok sevdiğimiz "misel makyaj temizleme suları" kategorisine Gülsha markası tarafından eklenen Güllü versiyon "Gülsha Soothing Rose

gülsha micellar water

Şu ara ülkemizdeki genel güllaç eğilimi bizim ofiste de kendini “cilt bakımında gül devri” olarak gösterdi. Bunun nedeni de çok sevdiğimiz “misel makyaj temizleme suları” kategorisine Gülsha markası tarafından eklenen Güllü versiyon “Gülsha Soothing Rose Micellar Water” oldu.

Micellar Water teknolojisini az çok biliyorsunuzdur: En sadeleştirilmiş anlatımı ile suyun içindeki yağ molekülleri. Bu moleküller cilt yüzeyindeki kir ve yağları kendine çekiyor ve bu sayede temizliyor. Aslında tarihi 19. yüzyıla kadar dayanıyor ve kaynağı birçok güzellik formülünün de olduğu gibi Fransa. Sonraki yıllarda teknolojinin gelişimi ile sabun ve sabun bazlı temizleyiciler sayesinde daha yoğun ama kurutucu bir temizliğe yönelmeye başlıyoruz. Fakat son yıllarda bu eski miseller yeniden hatırlanıyor ve nazik temizleme özelliği ile tekrar hayatımıza giriyor.

Misel sular birkaç sene önce, ilk piyasaya çıktığı dönemde makyaj artistleri tarafından kapışılıyordu. Bunun nedeni iddialı makyajları bile derinlemesine temizlerken cildinizi yıpratıp, kızartmaması. Özellikle moda haftaları sırasında defileden defileye koşup, makyaj değiştirmek zorunda kalan mankenler için harika bir buluş. Çünkü cildinizi ne kadar yorarsanız o kadar makyaj kaldırmaz hale gelirsiniz. Kuliste modellerin “artık yüzüm fondöten tutmuyor” diye şikayet ettiklerini duyarsınız hatta. İşte onların hepsi artık makyaj artistinin yanında olmama riskine karşı misel sular taşıyor çantalarında.

Tabii bu misel teknoloji biz fanilerin hayatlarına da kolayca nüfuz etti çünkü samimi olalım tam bir tembel icadı gibiydi. Aradan “yok ben tembel değilim, benim cildim çok hassas” diyenleri duyar gibiyim. Tamam siz hariç olsun.

Türkiye’nin gül suyu ve gül yağı konusunda dünya çapında iddia sahibi markası Gülsha da misel su çıkartınca biz bunu mutlaka denemeliyiz dedik. Çünkü şöyle düşünün, normalde gülsuyu ve gülyağı ayrıştırılır çünkü ayrı ayrı da kullanım yerleri var. Ama beraber oldukları zaman sağladıkları bakımın zenginliği tartışılmaz. Gülsha da işte böyle bir karma distile tekniği uyguluyor. Misel teknolojisindeki yağ molekülleri konusunu da düşünürsek misel su ve Gülsha markası arasında doğuştan gelen bir uyum olduğunu da anlayabiliriz.

Temizleme olarak diğer birkaç çok beğendiğimiz micellar water gibi Gülsha’nın formülü de başarılı, özellikle göz makyajı temizliğinde iddiasını konuşturuyor. Ama bunun yanı sıra gülün tonik etkisi sayesinde gözenekleri, dolayısıyla cildi sıkılaştırıyor bir de antioksidan özelliği ile parlak bir sonuç veriyor.

Micellar Water makyaj temizleme ürünlerini seviyorsanız, deneyiminizi birkaç adım daha ileri götürmek istiyorsanız, tek taşla birkaç kuş vurmak tam sizlikse, bir de özellikle gözenek genişliğinden yakınıyorsanız Gülsha Soothing Rose Micellar Water‘ı deneyebilirsiniz.

çağla bingöl