İngiliz Modası Bu Yıl Kimleri Ödüllendirdi?

British Fashion Council tarafından düzenlenen "Fashion Awards 2017" yine moda dünyasının en önemli isimlerini bir araya topladı. Adayları geçtiğimiz Ekim ayında BFC'nin yönetim kurulundaki Natalie Massanet tarafından açıklanan gecede kriter, tasarımda yaratıcılık ve inovatif anlayış

İngiliz_Moda_Ödülleri_Gecesi_2017
British Fashion Council tarafından düzenlenen “Fashion Awards 2017” yine moda dünyasının en önemli isimlerini bir araya topladı. Adayları geçtiğimiz Ekim ayında BFC’nin yönetim kurulundaki Natalie Massanet tarafından açıklanan gecede kriter, tasarımda yaratıcılık ve inovatif anlayış olarak belirlenmişti.

Tabii gecede ödül alanları merak ediyoruz fakat öncesinde kırmızı halıda kıyafetleri ile öne çıkanlara bakalım. Kendinden en çok konuşturan isim açık ara Hailey Baldwin oldu. Bunun nedeni ulta mini ve dekolte elbisesiydi. Dekoltede sınırın “eğer çekiştirmek zorunda kalıyorsan fazladır” diye belirlenebileceğini düşündüren elbisesi Topshop etiketini taşıyor.

Hailey Baldwin’i dekolte yarışında takip eden isimler derin yırtmaçlı Versace elbisesi ile Irina Shayk ve Julien Macdonald tasarımı göbeğe inen göğüs V’li metalik elbise ile Izabel Goulart oldu.

Gecenin troppodonna tarafından en çok beğenilen kıyafetleri ise Kaia Gerber, Stella McCartney, Alexa Chung, Poppy Delevingne ve Winnie Harlow’a aitti. Buyrun kendilerinden hazırladığımız sanal kırmızı halıya bakalım (yani aşağı doğru kaydırın lütfen).

Alexa Chung kendi markası ALEXACHUNG elbisesiyle

Alexa Chung kendi markası ALEXACHUNG elbisesiyle

Kaia Gerber, İspanyol katmalarıyla süslü Ralph&Russo tasarımıyla

Kaia Gerber, İspanyol katmanlarıyla süslü Ralph&Russo tasarımıyla

Poppy Delevingne modada kuyruklu elbise yapımından sorumlu Giambattista Valli marka elbisesiyle

Poppy Delevingne modada kuyruklu elbise yapımından sorumlu Giambattista Valli marka elbisesiyle

Stella McCartney kendi tasarımı elbisesi ve Inovasyon konusundaki başarısına adanmış ödülü ile

Stella McCartney kendi tasarımı elbisesi ve Inovasyon konusundaki başarısına adanmış ödülü ile

Winnie Harlow Brandon Maxwell tasarımı kazak ve etekten oluşan elbisesi ile

Winnie Harlow, Brandon Maxwell tasarımı kazak ve etekten oluşan elbisesi ile

Ödül alan isimlere gelirsek; 2017’nin modeli Adwoa Aboah olurken, İngiliz Modasına Üstün Hizmet Ödülünü ise geçtiğimiz ay Burberry’den ayrılacağı duyurulan Christopher Bailey’nin oldu (beklendiği gibi). En iyi erkek moda markası ödülü Craig Green markasına verildi. En iyi kadın moda markası Jonathan Anderson for JW Anderson’a gitti. Swarovski’nin sponsorluğunda gerçekleşen gecede markanın adını da taşıyan “Swarovski Award For Positive Change” feminizm konusunda yaptığı dikkat çeken duruşu ile Dior’un tasarımcısı Maria Grazia Chiuri’nin oldu.

2017'nin en iyi modeli seçilen Adwoa Aboah, Halpern elbisesi ile. Halpern de dün gece yılın genç moda tasarım markası ödülüne layık görüldü.

2017’nin en iyi modeli seçilen Adwoa Aboah, Halpern marka elbisesi ile. Halpern de dün gece yılın genç moda tasarım markası ödülüne layık görüldü

Özellikle vegan deri ve çevreye saygılı üretim üzerine yaptığı yenilikçi katkılar sayesinde “Special Recognition Award For Innovation” ödülü çok hak ettiği üzere Stella McCartney’e verildi. Senenin stil ikonu Donatella Versace seçildi. Raf Simons ise yılın tasarımcısı ödülü ile onurlandırıldı.

Selena Gomez marka yüzü de olduğu Coach'un krem rengi elbisesi ve takım botları ile

Selena Gomez marka yüzü de olduğu Coach’un krem rengi elbisesi ve takım botları ile

Jeanne_Damas

Jeanne Damas

İngiliz Moda Ödülleri 2017’den son not ise Selena Gomez ve kısmı pişti yaşadığı son dönemin Instagram prensesi Jeanne Damas hakkında. İki isim de daha fotoğrafa bakarken burnunuza kesif bir sandık kokusu getiren vintage tip elbiseleriyle katılmışlardı. Böyle kırmızı halı gecelerinde sadece vintage tip giyinmenin ne kadar riskli olduğunu bir daha kanıtlar gibiydi ünlü isimler.

troppodonna