Paciotti'nin Havalı Dönüşü

Hem Pazartesi hem de kış bir de gri olunca hava, aklınızı yoğun ve beş bilinmezli bir haftanın sendromundan kısa bir süreliğine ne alabilir ki diye düşündüm. Veee cevabın ayakkabı olduğuna karar verdim. Beni çok sığ bulacaksınız

Cesare_Paciotti_Ada_Kokosar_4

Hem Pazartesi hem de kış bir de gri olunca hava, aklınızı yoğun ve beş bilinmezli bir haftanın sendromundan kısa bir süreliğine ne alabilir ki diye düşündüm. Veee cevabın ayakkabı olduğuna karar verdim.

Beni çok sığ bulacaksınız belki ama gününüz kötü giderken o çok severek aldığınız ayakkabılara bir an için gözünüz kaydığında hafif bir tebessümün yüzünüze yayıldığını hissetmiyor musunuz? Ya da üzerlerinde kendinizi çok daha özgüvenli bulmuyor musunuz? Mesela ofiste önemli bir toplantıya doğru yürüyorsunuz, ilk buluşma, çok önemli bir davet, geleceğinize yön verecek bir iş görüşmesi… Doğru ayakkabı, güvenli adımlar, doğru postür.

Ada_Cocosar_Cesare_Paciotti_2

Bir de artık tasarımın güzelliği biraz da hikayesinden geliyor. Hani önemli olan iç güzelliğidir gibi. O nedenle ben size bu Cesare Paciotti ayakkabıların biraz hikayesinden bahsedeceğim şimdi.

Cesare Paciotti, bir süredir ismini pek duymadığımız bir markaydı. Sessizce en iyi bildiği altı beyaz şeritli, platformlu, sportif modelini (Paciotti 4US) satmaya devam ediyordu büyük ihtimalle. Özellikle de boy konusunda biraz sıkıntısı olan erkeklere.

Ada_Cocosar_Cesare_Paciotti_1

Derken geçen gün karşımıza İtalyan editör Ada Kokosar ile hazırladığı bir kapsül koleksiyon ile çıktı. Bu koleksiyonun parçaları çok narin, ipek saten ile kaplanmış ve güzel mücevherlerle bezenmiş. Fakat sonra zarar gelmesin diye plastik bir kap ile korumaya alınmış.

Modern çağın prensesleri de tam böyle olmalı işte! Güzelliğini aklından alan, şıklığından ödün vermeyen, renkleri ve ışıltıları korkmadan kullanan ama gerektiğinde yağmurdan, çamurdan, yoğun danslardan korumak için üzerine bir koruyucu geçiriveren.

Ada_Cocosar_Cesare_Paciotti_3

Dört farklı modelden oluşan bu plastik korumalı “Paciotti at Midnight” koleksiyonu sadece PVC tasarlanmış ve maalesef içinde hem sera hem de kaygan zemin etkisi yaratan tasarımlara göre çok daha parlak! Hem de çok özlediğimiz anneannelerimizin bizden korumaya çalıştıkları şık oturma takımlarını, masa örtülerini hatırlatıyor. Tabii adındaki gece yarısı ile Sindirella masalına gönderme yapıyor.

Cesare-Paciotti_Ada-Kokosar_3

Bu vesile ile güzel bir pazartesi, hoş bir hafta geçirmenizi dilerim!

çağla bingöl