Emmy 2017 Ödül Töreninden En Beğendiklerim

Her ödül töreninde genel bir şıklar- rüküşler dosyası hazırlıyoruz. Ama bu sefer Emmy 2017 için kendi çapımda çok kişisel, çok yalın, ince elenmiş sık dokunmuş bir liste hazırlamak istedim. Ben. Ben yani Çağla Bingöl. Konuya

modern-family-joe

Her ödül töreninde genel bir şıklar- rüküşler dosyası hazırlıyoruz. Ama bu sefer Emmy 2017 için kendi çapımda çok kişisel, çok yalın, ince elenmiş sık dokunmuş bir liste hazırlamak istedim. Ben. Ben yani Çağla Bingöl. Konuya giriş olarak size tek bir notum var. Çok kara bir liste bu.
Michelle-Pfeiffer-Emmy-Ödülleri-2017-Kızmızı-Halı

Michelle Pfeiffer, Emmy Ödülleri 2017 Kızmızı Halı

Michelle Pfeiffer, Holywood’un belki de en mütevazi güzellerinden biridir. Belki bir daha Scarface kadar efsanevi bir yapım yakalayamadığından geride kaldı. Belki de zaten mizacı öyleydi. Ama katıldığı ödül törenlerde her zaman zarafetini korumuş bir isim Pfeiffer. Bu ödül töreninde eskilere artı olarak Oscar de la Renta tasarımı kıyafeti çok hoş. Etek boyu bileklerinin narinliğine vurgu yapıyor, tabii kabarık etek kesimi de bilekleri daha ince gösteriyor. Üst kısımdaki transparan panel siyahı yumuşatarak yüze doğru güzel bir geçiş sağlıyor. Üzerindeki nakışlar naif natürmort tabloları andırıyor. Belki saçları biraz daha kısa olabilirdi. Bir de dikkat ederseniz son senelerde yüzünde kötü bir botoks/dolgu müdahalesi vardı bu sene doktorunu değiştirmiş sanırım. Her şey yerli yerinde.

Annie-Parisse-2017-Emmy

Annie Parisse, Emmy Ödülleri 2017 Kızmızı Halı

Annie Parisse belki çok tanıdığımız bir isim değil. Kendisini Following ya da Vinyl veya Person of Interest dizilerindeki rolleri ile hatırlayabilirsiniz. O da siyahı tercih etmiş. Brokar kumaş belli belirsiz deseni ve sportif kesimi ile Emmy’nin tam da hakkını veriyor. Yani hem yere kadar hem de cep detayı ile Oscar’a göre daha rahat. Cep konusu önemli bence doğru kullanana özgüven veriyor, pozuna boyut katıyor. Parisse saçı ve makyajı ile de gecenin bağırmayan şıklarından.

Claire-Foy-Emmy-Ödülleri-2017-Kızmızı-Halı

Claire Foy, Emmy Ödülleri 2017 Kızmızı Halı

The Crown dizisindeki rolü ile dünyaya Kraliçe Elisabeth’in de bir insan olduğu hatırlatan ve nedense bana benzetilen (altta size bir resmini bırakıyorum not olarak) Claire Foy, ödül törenine pantolon giyilir mi başlığını tekrar tartışmaya açıyorsa eğer bu tartışmadan bence haklı da çıkıyor. Tesadüfe bakın ki yine Oscar de la Renta moda evi imzalı olan bu siyah tulum yakasındaki mücevherimsi, jumbo boy aplik oyuncunun yüzünü ışıldatıyor. Ondüle benzeri klasik saçı ve Louboutin Pigalle ayakkabıları ile kıyafeti kusursuzlaşırken, omuzdaki kraliçe vari şal detayı da işin espirisi olmuş.

çağla the idiot

Bu da ben Çağla Bingöl (#notsomuch)

Emmy-Rossum-Emmy-Ödülleri-2017-Kızmızı-Halı

Ödüllerle aynı ismi taşıyan yıldız Emmy Rossum, bana göre daha ihtiyacı olan patlamayı yakalayamamış bir isim. Kendi Scarface’ini bekliyor. Zac Posen imzalı tuvaletinin siyah tonu çok kara olsa da ışıltılarla yumuşamış ve yüzüne hoş bir ışık yayıyor. Straples kesim elbisenin dapdar beli ellerinizle tam da nereyi vurgulamanız gerektiğine işaret ediyor. Straples kesimlerde iş çok kolay sarpa sarabilir bir anda Sofia Gargara kadar Alalatino’laşabilirsiniz. Ama yüksekliği ve düz kesimi ile bu uygulama oldukça modern ve kendinden emin. Fakat zümrüt takı seçiminde Angelina Jolie kokan bir taraf var. İyi ki yırtmaç açıp düşürmemiş kendini.

Susan-Kelechi-Watson-Emmy-Ödülleri-2017-Kızmızı-Halı

Son olarak “This is Us” dizisiyle hayatımıza giren Susan Kelechi Watson’ın Art Nouveau kadın biblolarına andıran parlak numarasını da şuraya iliştirelim. Elbisenin tasarımcı Cristina Ottaviano imiş.

çağla bingöl