Rihanna'nın Makyaj Koleksiyonu Hazır!

Rihanna yerinde başka biri olsa şimdiye kadar 10 defa makyaj koleksiyonu çıkartırdı herhalde. Ama işte büyük isimler adımlarını daha sağlam atmak istedikleri için uzun zaman alıyor bu tarz işler. İlk olarak bahar ayında haberini aldığımız

Rihanna-Makyaj-Markası-Fenty-Beauty

Rihanna yerinde başka biri olsa şimdiye kadar 10 defa makyaj koleksiyonu çıkartırdı herhalde. Ama işte büyük isimler adımlarını daha sağlam atmak istedikleri için uzun zaman alıyor bu tarz işler. İlk olarak bahar ayında haberini aldığımız Rihanna’nın “Fenty Beauty” isimli makyaj markası, Louis Vuitton ve Sephora’nın şemsiye markası (ya da umbrella markası mı demeli? ella ela eee ee e) LVMH altında hazırlandı.

Tabii Rihanna kadar makyajı ile meşhur bir kadın söz konusu olunca merak had seviyedeydi. Herkes tahminlerde bulundu (biz dahil). Koyu renk rujlar olacağı söylendi, tırnaklar önemli dendi, ışıltı şart koşuldu.

Veee beklenen an geldi. Rihanna 8 Eylül’de Sephora ve  Harvey Nichols mağazalarında satışa çıkacak koleksiyonu öncesi  Instagram’dan bir tanıtım filmi yayınladı.

Buyrun izleyelim beraberce.

Dansınızı bölmeyelim. Kısa kısa yorumlarımızı şuraya bırakıp çıkıyoruz: Koleksiyon son dönemin en önemli mesajı olan “diversity” mesajı ile çıkıyor. Yani çok çeşitli ırk ve tipten kızlar için hazırlanmış (ama peki erkekler?). Şu ara bu konunun üzerinde durmayan markayı dövüyorlar biliyorsunuz. Konsepte uygun olarak, moda aleminin son dönem favorilerinden oluşan çok zengin bir cast ekibi hazırlanmış. Paloma Elsesser, Duckie Thot, Slick Woods, Halima Aden bu isimler arasında. Aslında en güzel yeniliklerinden biri büyük beden manken Paloma Elsesser’in bu filmde yer alması. Çünkü büyük beden kadınlar makyajı çok seviyorlar ve çok da başarılılar ama bu kadar para kazandırdıkları bir sektörde hakkettikleri kadar yer almıyorlar.

GINGER BINGE. MOSCOW MULE. 9.8.17 @fentybeauty #Killawatt Highlight Duo

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Ürünlere gelirsek; ışıltısı yerinde bu koleksiyonda altın tonlarda farlar, iki renkli bronz allıklar ve pırıl pırıl lip gloss’lar bulunuyor. Ya da şimdilik bu kadarını görebildik.

8 Eylül’de dünya çapında seçili Sephora ve Harvey Nichols Mağazaları’nda satışa çıkacak olan Fenty Beauty’yi kendi websitesinden de inceleyebilirsiniz.

troppodonna